Google seo optimizayon

SEO, arama motoru optimizasyonu olarak tanımlanan bir uygulama. Web siteniz için doğal trafik oluşturmak ve bunu sürekli kılmak için geliştirilen strateji ve taktikleri içeriyor. Sanal dünyada tutunabilmek ve bilinir hale gelmek isteyenler için öncelik SEO oluyor.

Müşteriler herhangi bir ürünü ya da hizmeti, hatta akıllarına takılan bir soruyu aradıklarında Google ilgili sayfaları gösterir. Ancak içerik açısından tatmin edici olanlar ve SEO uygulamalarına sahip siteler ilk sıralarda yer alır. İnternet kullanıcılarının sattığınız ürün veya hizmetin adını bir arama motorunda arattığında çıkan doğal sonuçlarda yer almanız önemlidir. Firmanızın adının duyulması ve güven kazanması için SEO uygulamaları ile arama motorlarında ilk sayfayı hedeflemeniz gerekir.

potansiyel müşterilerin şirket ismi ile arama yapması beklenilen bir durum değildir.
arama motoru optimizasyonu yapılırken şirketin verdiği hizmetlerle ilgili kelimeler arandığında şirket web sitesinin 1.sayfada çıkması hedeflenir.Böylece örneğin google'da buzdolabı yazıldığında arcelik.com.tr'nin 1.sayfada listelenmesi temel hedef olmalıdır.Bu durumda web sitesinin yazılım algoritması ile direkt alakalı bir durumdur.

örneğin görsel olarak çok iyi tasarlanmış ancak programlama algoritması google optimizasyonuna uygun olmayan bir web sitesi alt sayfalarda listelenirken görsel olarak çok iyi olmayan ancak programlama algoritması google optimizasyonuna uygun bir web sitesi 1.sırada çıkabilmektedir.Bu örnekten yola çıkarak web'de arama yapan birisinin google arama sonuçlarında genelde en fazla 2.sayfaya kadar baktığını %99'inin ise 1.sayfadaki şirketler arasından şeçim yaptığını düşündüğümüzde web sitesi algoritmasının görsellikten çok daha önemli olduğunu daha iyi kavrayabiliriz.


Google optimizasyonu;

 • Site veya sayfalarınızın Arama Motorları tarafından daha rahat kayıt altına alınmasını sağlar.
 • Arama sonuçlarında diğer sitelerden daha üst sıralarda çıkarsınız.
 • Sadece 1 defa SEO hizmetini almanız yeterlidir, geçerliliği siteniz yayınlandığı sürece devam eder.
 • Doğal aramalarda ücretsiz olarak önlerde çıktığınız için ekonomiktir.


Google optimizasyon hizmetimiz aşağıdaki hizmetleri kapsar:

1-Sitenizin kod algoritmasının google bot ile uyumlu hale getirilmesi

Web sitenizin 1. sayfaya yükselecek kadar kalifiye duruma gelmesi halinde web sitenizin ilgili aramalarda 1. sayfada görünmesi mümkündür. Ancak bu web sitenizin arama motoru dostu olmasına, link popülerliğine ve rakiplerinizin durumuna bağlıdır. Ayrıca, 1. sayfa hizmeti almak istediğiniz anahtar kelimedeki toplam sonuç sayısı da bu çalışmayı doğrudan etkilemektedir.

Google’da birşeyler arayan insanların % 16’sı yalnızca ilk 3 sonuçla ilgileniyor. % 32’si birinci sayfanın tamamına bakıyor, % 23'ü ikinci sayfayı da inceliyor. İlk sayfada yer almayan bir linkin tıklanma oranı ise  sadece % 1. İşte bu yüzden ilk sayfada yer almak her firma için olmazsa olmazlardandır.


google seo2 - sitenizin google haritalar'a eklenmesi ve web sitenizin iletişim bölümüne google haritasının eklenmesi.
işletmenizin google map'e eklenmesi ile şirketiniz google arama sonuçlarında harita ile birlikte görüntülenir.Böylece potansiyel müşterilerinizin size ulaşması kolaylaşır.

3 - sitenizin google rehbere eklenmesi
Google Rehber, işletme sahiplerinin işletme yeri bilgilerini güncellemesini ve yönetmesini sağlar. İşletme sahipleri bu bilgileri, işletme girişlerini güncellerken kullanabilir. Bu, söz konusu bilgilerin Google Haritalar'da ve ilişkili Google mülklerinde, arama ve Görüntülü Reklam Ağı sitelerinde doğru olarak görünmelerini sağlar.

4 - sitenizin google eart'a eklenmesi
işletmenizin google eart kullanan potansiyel müşteriler tarafından kolayca keşfedilmesini sağlar.

5 - işletmenizin navigasyon cihazlarında görüntülenmesi
işletmenizin navigasyon haritalarına kayıt edilmesiyle navigasyon cihazı kullanan potansiyel müşteriler işletmenizi kolayca bulabilir.

6 - sitenizin Google Analytics'e eklenmesi
Google Analytics önemli bir google aracıdır, web site ziyaretçilerinizi detaylı tanımak istiyorsanız Google Analytics kullanabilirsiniz.
Kullanıcılarınız hakkında, yani sitenizi ziyaret eden kişiler hakkında detaylı bilgi almak cümlesi bile google analytics için çok hafif bir cümledir. Çünkü google analytics sitenizi ziyaret edenlerin genel bilgilerinin yanısıra çok daha detaylı bilgileri size verebilir. Size sitenize gelen kullanıcılar hangi sitelerden gelmiş, bir yerde reklamınızı mı tıklamış gelmiş, geldikten sonra sitenizde ne kadar kalmış, hemen çıkmış mı, peki ne yapmış siteniz içerisinde üye olmuş mu, ürün almış mı, aldıysa ne kadarlık ürün almış, peki acaba bilgisayarında vista mı kullanıyor xp mi, flash programı var mı, java kullanıyor mu, hangi ilden gelmiş, internet hızı nasıl …. ve daha bir sürü bilgiyi verebilir. Müşterilerinizi bundan daha iyi tanıma yöntemi olabilir mi?

7 - şirketiniz için google alert oluşturulması
Google alerts, Google'ın, arama teriminizle eşleşen web sayfaları, gazete makaleleri veya bloglar gibi yeni sonuçlar bulması durumunda size gönderilen e-postalardır. Google Alerts'ü Web üzerindeki herhangi bir şeyi izlemek için kullanabilirsiniz. Örneğin, pek çok kişi Google Alerts'ü şu amaçlarla kullanır:

 • şirketleri veya ürünleri hakkında neler söylendiğini öğrenmek.
 • devamlılık arz eden bir haberi izlemek.
 • rakip kuruluş veya sektör hakkında güncel bilgilere sahip olmak.
 • ünlü bir kişi veya spor takımıyla ilgili en son haberleri almak.
 • kendileri hakkında neler konuşulduğunu öğrenmek.

Çalışma şekli şöyledir:

 • İlgilendiğiniz bir sorguyu girersiniz.
 • Google Alerts, sorgunuz için yeni sonuçlar olup olmadığını düzenli olarak kontrol eder.
 • Yeni sonuçlar varsa, Google Alerts bunları size bir e-posta içinde gönderir.

Örneğin,

organizasyon gibi genel sorgular için her gün yeni sonuçların özetini alabilirsiniz. Veya kardiyovasküler aterosklerosis  gibi özel konular için her gün bir e-posta almayabilir, ancak yeni ve alakalı bir yayın olduğunda bunu öğrenebilirsiniz 


   
                
   
 
     https://www.facebook.com/olympostasarim/        https://www.youtube.com/user/olymposdesign         https://twitter.com/olymposdesign         https://plus.google.com/+Olymposdesign/posts         http://www.olymposdesign.com/tr/         https://www.pinterest.com/olympostasarim       https://olympostasarim.wordpress.com/
 
 
 
 
seo hizmeti, google optimizasyon, arama motoru optimizasyon, google hizmetler, google sıralama, izmir, aydın, muğla, manisa
 

3D Baskı galeri

API –>