Savunma sanayi imalatçıları, kompleks ve teknolojik olarak ileri askeri sistemleri geliştirmek ve üretmek için doğru ve hızlı ölçümlere ihtiyaç duyarlar.Bu metroloji sistemleri parça kontrolü ve tersine mühendislik, retro montaj, saha haritalama ve savaş hasarı dokümantasyonu gibi görevlerde kullanılmaktadır.

Olympos tasarım 3 boyutlu tarama,tersine mühendislik ve kalite kontrol konularında ana sanayilerin talep ettikleri tüm yüzey geometrisinin ölçüm sonuçlarını alır ve ölçüm raporu olarak sunar. Kalite kontrol için CAD modeli ile bu modele bağlı olarak üretilen parçanın 3D tarama verisi karşılaştırarak geometrik farklılklar ve imalat hataları çok hızlı bir şekilde tespit edilir. Elde edilen renkli raporlama çıktıları ile üretim hatalarının olduğu bölgeleri tespit etmek ve çözüm önerebilmek çok kolay ve hızlı olmaktadır. de sapma değerleri rapora eklenebilir
Özellikle 3boyutlu modelden mukayese özelliği ile imalat aşamasında model ile imalatı yapılan parçanın kontrolü sağlanabilir,her parça için referans ölçüm noktalarından seri parça ölçümleri alınabilir. Parçaların veya Deforme olmuş – bozulmuş kalıpların 3D Optiktarama sonucu CAD datasının oluşturulması ve yeniden işlenmesinde Tersine Mühendislik yöntemiyle hızlı ve etkin çözümler sunar.

 

3D Baskı galeri

API –>