Olympos tasarım, 3 boyutlu tarama hizmeti ve 3 boyutlu prototip-replika alanında faaliyet göstermektedir.
Bu bağlamda farklı sektörlerde olduğu gibi arkeoloji alanında da çözümler üretir.Günümüzde hızla ilerleyen teknolojik gelişmelere parelel olarak arkeolojik kazılarda da birtakım yeni ve faydalı yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. 3 boyutlu tarama ve arşivleme bu alanda günümüzde en çok göze çarpan gelişmelerdendir.

  3 boyutlu tarama cihazı ile neler yapılabilir?
- Arkeolojik kazılarda ve müzelerde 3 boyutlu arşiv; Arkeolojik kazılarda elde edilen bulguları 3d optik tarayıcı ile temassız olarak kısa bir sürede 3 boyutlu tarayıp dijital ortama aktarabilirsiniz.

-Elde edilen 3 boyutlu datalarla orjinal buluntuyla görsel ve ölçü olarak birebir uyuşan ölçülerle dijital arşiv oluşturulabilir ve sınıflandırabilirsiniz.

-Bu datalardan yola çıkarak farklı boyutlarda 3d printerlarda replika üretebilirsiniz.

-Bu sayede kazılardan elde edilen eserler hem dijital ortamda gerçeği ile birebir 3 boyutlu arşivlenmiş olacak, hem de internet ortamında hazırlayacağınız sanal bir müzeyle dünyanın her  köşesindeki tarih meraklıları bu eserleri üç boyutlu olarak inceleme imkanını elde edecek.

-Elimizde dijital 3 boyutlu tarama datası olduğu için bir modelin onlarca farklı açıdan fotoğrafını çekmeye yada çizimini yapmaya  gerek kalmadan,.slaytlara ihtiyaç duymadan konferanslarda,derslerde, toplantılarda v.s modeli istediğiniz eksende döndürerek bütün açılardan gösterebilirsiniz.

-Ölçülendirme; 3 boyutlu taraması yapılan objeleri dijital ortamda birebir ölçülendirebilirsiniz.

 

3D Baskı galeri

API –>