Multimedia Uygulamaları


 

Kurumsal Kimlik Tasarımı

 • Kurum ve hizmet adı yaratma
 • Marka yaratma
 • Amblem ve logo tasarımı
 • Dosya, antetli kağıt, zarf, kartvizit tasarımı
 • Faaliyet raporu ve kurum tanıtım kitabı
 • Logo Tasarımı


Kurumsal kimlik, bir şirketin kendini temsil etme biçimlerinin tümüne verilen addır. Firmanın devamlı olarak var olabilmesinde firma adına yapılan kurumsal kimlik çalışması önem taşımaktadır.


İyi hazırlanmış Kurumsal Kimlik bir firmaya şunları sağlar:

 • Firma adının belleklere yerleşmesi
 • Firma özelliklerinin görsel hızda aktarılması (dinamizm, yenilikçilik vb.)
 • Ürün ve hizmetlerin kalite garantisi
 • Ürün ve hizmetlerin doğası ve sektörel konumları hakkında ilk bilgileri iletmesi
 • İlk bakışta rakiplerden ayrılma

 

Kurumsal Kimlik dönemsel olarak yenilenmeye de ihtiyaç duyar. Firma ve pazar geliştikçe “farkı fark ettirmenin” en etkili yolu bunu imaja yansıtmak, diğer bir deyişle, önyargıyı aşacak kadar etkili ve dolaysız, yani görsel yoldan anlatmaktır.

Kurumsal Kimlik Kapsamındakiler :

 • Kurum ve hizmet adı yaratma
 • Marka kimliği: Marka isminin bulunması, isim haklarının satın alınması, logo tasarımı, logotype tasarımı, logonun farklı alanlarda kullanımı, etikette, reklamda ve benzeri uygulamalarında kullanımı vb. kapsamaktadır.
 • Amblem, logo, logo type tasarımı: Kurum kimliğini oluşturan öğelerde yazı karakteri, ölçekleme sistemi ve kurum renkleri doğru uygulanmalıdır.
 • Logo ve amblemin değişik malzemeler üzerinde uygulamaları: Örneğin çok değişik kullanım alanları olan tabela ve panolar gibi kurumun kalıcı bir biçimde kamu önüne çıkan görüntülerinde şirket kurumsal kimliğinin yansıtılması.
 • Dosya, antetli kağıt, zarf, kartvizit tasarımı: Güçlü ve tutarlı bir kurumsal kimlik sunabilmek için gerekli kurallar ayrıntıları ile belirtilmeli ve ölçü ve renklerinin standart hale getirilmelidir.

 

 


 

Logo Tasarımı

Logo bir kurumu temsil eden kurumun en önemli görsel simgesine verilen addır. Kurumsal kimlik ise kısaca kurumun kendini ifade etme şeklidir diyebiliriz. Bu şirketin logo tasarımından, antetli kağıt ve kartvizit tasarımına, personel kıyafetlerinin tasarımın dan araç giydirmesine, tabela tasarımından ambalaj dizaynına kadar geniş bir yelpazede değerlendirilip uygulanmaktadır. Kurumsal kimlik kuruma özgüdür ve bir nevi kurumun imzasıdır, dolayısıyla sık olarak değiştirilmez. Kurumsal kimlik çalışmasının da temelini firmanın logosu oluşturmaktadır. Logonun belli bir yazı karakteri ve renk bilgisinin değişmeden taşınması için pantone renk kodu olarak belirtilmiş kendini tanımlayan bilgileri bulunmaktadır. Kurum için tasarlanan logonun devam eden çalışması olan kurumsal kimlik çalışması da firma için oluşturduğu imajla müşterilerinin aklına kazınır.Bu yönüyle firmanın reklam yatırımlarının başarılı olması sağlayan en önemli çalışmalardan birisidir.

 


 

kartvizit Tasarımı

Genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, ünvan ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır. Pazarlama çalışmalarında etkin olabilmek açısından profesyonel olarak tasarlanmış ve kaliteli bir kağıda basılmış olmalı, kolay okunabilir ve müşteri ile olası müşterilerinize ne sattığınızı ya da ne hizmet verdiğinizi ve neden o hizmeti sizden alması gerektiğini hatırlatacak bir tarzda tasarlanmalıdır.

Kartvizit baskıları çoğunlukla bristol kartona yapılmakla beraber günümüzde fantastik kağıtlar, pvc, asetat, metal vb. malzemeler üzerine uyarlanabilmektedir.

Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ölçüler: eni için 5 - 5,5 cm, boyu için 8-9 cm'dir. Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir.

 


 

Tanıtım Çalışmaları

• Katalog, broşür, insert
• Takvim, ajanda
• Hediyelik eşya tasarımı
• Promosyon ürünleri
• Tanıtım CD’leri
• CD Kapağı, kitapçığı
• El İLanı

 


 

El İlanı Tasarımı

El ilanları genellikle tek taraflı basılan kısa ve öz metinler içeren duyuru ilanlarıdır. Firma ve ürünlerinin tanıtımı konusunda  el ilanı  çok önemli bir yere sahiptir.

Kurumsal kimlik çalışmasının bir parçası olarak düşünülen bu materyallerin basılı olarak hazırlanması, görsel açıdan zenginliği ve firmaya ait ürün ya da hizmetlerle ilgili detaylı bilgilere yer vermesi nedeniyle, firma tanıtımı ve reklamı açısından olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

Bu nedenle proje kapsamında firmaya, firmanın istekleri doğrultusunda ürün ya da hizmetlerini tanıtmasına imkan sağlayacak olan tanıtım materyalleri hazırlanır. Bu materyallerde, digital ortamda tarafımızdan fotoğrafları çekilecek olan firmanın ürün ya da hizmetleriyle ilgili detaylı bilgilere yer verilir.

El ilanlarına hangi durumlarda ihtiyaç duyulur ?

 • Açılışlarda

 • Yeni ürün veya hizmetlerin duyurulmasında

 • Kampanya veya indirimlerin duyurulmasında

 • Rekabet ortamlarında firmanın tanıtımının yapılmasında

 • Sürekli akılda kalarak müşterinin ihtiyacı durumunda seçeceği ilk marka veya firma olmak için.

olympos tasarım olarak el ilanlarınızı dikkat çekici ve akılda kalıcı, yaratıcı tasarımlar eşliğinde hazırlayarak rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlıyoruz.

Broşürden farklı olarak firmanızın reklamını fotoğraf kullanılmadan da sadece yazı metni ile müşterilerinze

ulaştırabileceğiniz uygun maliyetli ve etkili bir reklam malzemesidir. Maliyet açısından avatajlı olduğundan,

el ilanlarını yüksek adetlerde bastırarak firmanızın tanıtımını daha geniş kitlelere duyurabilirsiniz.

Kullanılan ebatlar; 10x14, 10x21, 14x20, 15x21, 20x28, 21x29.7

 


 

Afiş Tasarımı

Afiş bir haber, bir olayı, bir ürünü yada bir fikri sanatsal ve kültürel açıdan topluma duyurmak amacıyla, değişik yüzeyler üzerine yapılan ve belirli boyutlarda hedef kitlenin görebileceği yerlere asılan duyurulardır.

Afişler farklı boyutlarda tasarlanabilirler. Büyük boyutlu dış mekan afişleri, duvar yüzeylerine ve ilan panolarına asılır. Billboardlar yada otobüs duraklarındaki afişleri dış mekan afişlerine örnek olarak verebiliriz. Dış mekan afişlerinin izlenme süresi kısadır. İzleyici tarafından çok kısa sürede algılanması gerektiği için sade basit, dikkat çekici ve etkili olmalıdırlar.

İç mekan afişleri ise mekan içlerinde kullanılmak üzere tasarlanan daha küçük boyutlu afişlerdir. Genelde 50×70cm, 45×64cm gibi küçük boyutlarda tasarlanırlar. İç mekan afişleri daha uzun süre izlenebilir.

OLYMPOS TASARIM olarak ürün yada hizmetinizi hedef kitleye tanıtan ve bu kitleyi alıcı durumuna getirmeyi amaçlayan ticari afişler hazırlamaktayız.

Reklam afişleri sayesinde tüketiciyi ürünlerinize yönlendirebilirsiniz.

 


 

Katalog Broşür Tasarımı

Kurumunuzun kimliğini etkili bir şekilde yansıtabilmeniz için katalog ve/veya broşür tasarım çalışmaları önemli tanıtım materyalleridir. Tasarımların sizi yansıtabilmesi, etkileyici ve kaliteli olması müşteri karşısında ilk imajınız ve kalıcı imajınız açısından çok önemlidir.Katalog tasarımının önemine değinmek gerekirse, iyi bir tasarıma sahip bir çalışmanın size her zaman geri dönüşü olması adına üzerinde durulması gereken bir konudur. Hizmet verdiğiniz sektöre, başka bir deyişle amacına uygun olarak hazırlanan bir katalog her zaman işlerinizde kolaylık sağladığı gibi sunumunuzu güçlendirmek adına yararlı olacaktır.Katalog çalışmaları açısından sektörlere göre birkaç örnek vermek adına bir armatür üreten firmayı ele alalım. Bu firma kataloglarında fazlaca yazı ve teknik bilgi kullanması yerine güzel imajlarla desteklenmiş az ve öz yazı içeren bir katalog çalışması tercih etmesi yararına olacaktır. Başka bir örnek olarak olarak ise ahşap ürünler satan bir firmayı ele alalım. Bu firma da ürünlerinin resimleri yerine kartela şeklinde ürünlerin küçük gerçek kesitlerini içeren bir katalog hazırlaması daha etkili olacaktır.Bu maksatla; broşür tasarımı, logo tasarımı, antetli kağıt ve katalog tasarımları uzman tasarımcılarımızca yapılmaktadır.

Müşteri ziyaretlerinizde daha etkili bir sunum için, fuarlarda ve stand tanıtımlarında insanların, firmanız veya hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını istemez misiniz? Unutmayın sizi en iyi sunduklarınız anlatır.

Tasarım ekibimizle size özel katalog tasarımları sunmaya hazırız.

 

Broşür ve Tanıtım Föyleri Ölçü ve Örnek Uygulamalar

Klasik tek yaprak modeller;
10 x 21 cm
15 x 21 cm (A5)
21 x 30 cm (A4) ; tek yaprak, bir ve iki kırımlı.
30 x 42 cm (A3) ; bir ve iki kırımlı.
20 x 20 cm ; tek yaprak ve bir kırımlı.
21 x 42 cm ; bir, iki ve üç kırımlı.

Talep doğrultusunda ebat değiştirme imkani mümkündür.

Klasik çok yapraklı katalog modelleri;
10 x 21 cm ;
15 x 21 cm (A5)
21 x 30 cm (A4)
30 x 42 cm (A3)
20 x 20 cm
ölçülerinde maliyet bedeli bakımından
( 4-8-12-16-24-32...yaprak) tavsiye ettiğimiz sayfa sayılarıdır.


· Interactive Cd


·
Introduction Cd


·
Presentations (Sunumlar)


·
3D Animasyonlar

3D Baskı galeri

API –>